KARAEFE Sağlıklı beslenme kavramını yeniden tanımlıyor!


Besinleri kurutarak saklama yöntemi insanoğlunun keşfettiği ilk gıda saklama yöntemidir. Kurutma işleminin amacı meyve - sebzelerin içermiş oldukları %80-95 oranındaki suyun %10-15 oranlarına düşürülmesidir. Güneş ışığı sayesinde içerdiği suyu büyük oranda kaybeden besinler oda ısısında bozulmadan çok uzun süre muhafaza edilebilmektedir. Bu sayede hem besinin çürüme ve bozulma ihtimali ortadan kalkarken, hemde güneş ışığının besinde yarattığı biyokimyasal reaksiyonlar sonucu, gıdanın besleyiciliği ve sağlık açısından yararı artmaktadır.

Kurutma işlemi sonrası bütün besleyici öğeleri korunan meyve ve sebzeler yüksek antioksidan potansiyeli ile vücudu serbest radikallere karşı korumakta meyve sebzelerin içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller güneşte kurutma işlemi sonrasında dahada zenginleşerek vücut direncini arttırmaktadır.

Hastalıklara karşı bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayan, vücutta metabolik fonksiyonların normal seyrinde devam etmesi için gerekli olan enerji dengesinde önemli rol alan ve eksiklerinde ciddi sağlık problemlerine yol açabilen bu gıdalar KARAEFE  kalitesi ile yeniden hayatımıza girmiştir.